Používáme cookies

Záznamy cookies nám pomáhají zlepšovat naše stránky. Využíváme je k analýze návštěvnosti. Podrobnější informace najdete na straně Zásady ochrany osobních údajů.

Contera ve svém parku v Říčanech rekonstruuje budovy, povrchy i zeleň

2.11.2021

V Contera Parku Říčany pokračuje rozsáhlá rekonstrukce, která areál promění k nepoznání. Aktuálně dostává novou podobu přední část objektu Sanitas a v nejbliž-ších dnech se dočká nové skleněné fasády budova s novým názvem TERRA, kde donedávna působila drogerie Rossmann. V parku probíhá také zásadní revitalizace zpevněných ploch a zeleně.

Contera sídlí v Říčanech již více než deset let a vloni se pustila do rekonstrukce objektů, které do svého vlastnictví získala v roce 2018. Největší skladový objekt v parku známý pod názvem Sanitas podstupuje nyní v první fázi modernizací. Část vícepodlažního skladu se mění na kanceláře a obchodní prostory. Jedná se o přední část budovy přilehlé k ulici U Sanitasu, která bude v budoucnu napojena na stávající obchodní zónu.

Prostory v prvním podlaží budovy Sanitas mají již své nájemce. Je to například společnost Intercars a Safibra. Kancelářské prostory, showroom a další zázemí ve dru-hém a třetím podlaží budovy o celkové výměře více než 6 000 m2 zde bude mít největší nájemce v říčanském parku, velkoobchod s elektronikou FAST ČR. Podstatná část rekonstrukce budovy bude hotová na jaře 2022.

Maloobchod i nová zeleň

Velkou proměnou prochází také budova TERRA, kde ještě donedávna fungovala drogerie Rossmann. Z té nyní zbyl pouze skelet, na který v nadcházejících dnech Contera namontuje novou fasádu. Tato část rekonstrukce, jejíž součástí bude i rozšíření objektu, by měla být hotova do jara 2022. Po dokončení se v prvním podlaží budou nacházet maloobchodní jednotky pro drogerii Rossmann, společnost Spokojený pes a další nájemce. O podlaží výše vzniknou v rámci první fáze nové kance-láře k pronájmu a své ústředí sem také přesune samotná Contera. Ta aktuálně sídlí v budově Q, která projde renovací v příštím roce.