Lokalita

Klidné místo pro život i práci, pár minut od hlavního města. Podle indexu kvality života si Říčany dlouhodobě drží první příčku. A není se čemu divit, město nabízí stále více obchodů, služeb, kulturního vyžití, cyklotras a roste i počet nových pracovních míst. Autem je to do Prahy jen 20 minut a vlakem do půl hodiny.

Proč dojíždět za prací, když můžete pracovat v Říčanech?

Contera Park
je blíž, než se zdá

Za všemi službami a obchody se z centra Říčan do Contera Parku Říčany dostanete snadno pěšky, na kole, autobusem i autem. Díky nové propojce a cyklotrasám cesta zabere opravdu jen chvilku.

Plánovaný
Pražský okruh

Po dobudování další části Pražského okruhu, které je naplánováno na rok 2026, by měl z tohoto dálničního obchvatu Prahy ústit do Říčan nový Exit 72. Doprava do hlavního města i zpět tak bude ještě rychlejší a pohodlnější.

Dostupnost - Contera Park Říčany

Vlakové spojení
s Prahou

Z pražského Hlavního nádraží do Říčan je to vlakem 25 minut. Ve špičce jezdí dokonce 5× do hodiny, takže nebudete čekat dlouho. Vlak tak představuje jednu z nejefektivnějších forem dopravy.

Sdílená mobilita

V Říčanech je dostatek stanic se sdílenými koly Nextbike pro co nejrychlejší pohyb po městě. Společnost Contera podporuje projekty sdílené mobility. V roce 2021 bylo v provozu 40 kol a 2 stanice přímo v Contera Parku Říčany. Vypůjčení kola do 15 minut je navíc zdarma.

Dostupnost - Contera Park Říčany

MHD přímo
v areálu

Do Contera Parku jezdí pravidelně autobusy MHD jak z Prahy, tak i přímo z Říčan. Zaměstnance i zákazníky zdejších obchodů a služeb doveze hned několik linek rovnou ke vstupu do areálu, kde leží zastávka Říčany, Průmyslový areál Černokostelecká. Orientaci v samotném parku pak usnadnilo pojmenování ulic Technická, Obchodní a U Sanitasu.

Proč dojíždět za prací, když můžete pracovat v Říčanech?

Contera Park
v číslech

5 minut na kole
k vlaku

15 minut pěšky z centra

do hodiny vlak do Prahy ve špičce

5km nových chodníků a cyklotras

40sdílených kol

580parkovacích stání

Sdílená kola - Contera Park Říčany